Technologia

CUPRA i Primavera Sound ogłaszają line-up przyszłorocznej edycji festiwalu

Ogłoszono line-up festiwalu Primavera Sound 2023. W ramach nowej koncepcji „Mirroring you, I’ll be your mirror” przyszłoroczne wydarzenie odbędzie się nie tylko w Barcelonie, ale także w Madrycie. Marka CUPRA, która jest Partnerem festiwalu opublikowała z tej okazji video prezentujące wirtualną przestrzeń Metahype. Platforma zostanie uruchomiona w pierwszej połowie przyszłego roku.

Współpraca marki CUPRA z jednym z najpopularniejszych w Europie festiwali Primavera Sound, w 2023 roku wkroczy w kolejny rozdział, otwierając nowe ekscytujące możliwości. Kolejna edycja wydarzenia przyciągnie wyjątkowych artystów nie tylko do Barcelony, ale po raz pierwszy w historii festiwalu także do Madrytu. Line-upy wydarzeń będą takie same dla obu miast, odzwierciedlając nową koncepcję „Mirroring you, I’ll be your Mirror”.  

CUPRA wciąż zaskakuje. Ogłoszenie line-upu przyszłorocznej edycji Primavera Sound to nie tylko największe nazwiska światowych gwiazd muzyki, ale także narodziny zupełnie nowej edycji. Koncepcja „Mirroring you, I’ll be your mirror” to deklaracja skierowana do naszych odbiorców: poprzez produkty i unikalne doświadczenia CUPRA jest lustrem dla następnych pokoleń, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w metaverse – powiedział Antonino Labate, Dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesu i Operacji w CUPRA.

Ogłoszeniu nazwisk gwiazd, które wystąpią podczas przyszłorocznej edycji festiwalu towarzyszyła publikacja emocjonalnego materiału video, w którym prawdziwy świat odbija się w cyfrowym krajobrazie – wirtualnej przestrzeni Metahype. W filmie pokazano dwa awatary, które jadą CUPRĄ Tavascan na Primavera Sound w Barcelonie i Madrycie. Wśród ogłoszonych gwiazd znajdują się m.in.: Blur, Calvin Harris, Måneskin i Depeche Mode.

Metahype to wirtualna przestrzeń współpracy, w ramach której marki, start-upy i twórcy treści mogą organizować szeroką gamę wydarzeń, spotkań i doświadczeń, celem tworzenia i dzielenia się kulturą. Premiera wirtualnej platformy została zaplanowana na pierwszą połowę 2023 roku.

Film z pełną listą artystów, którzy wystąpią podczas Primavera Sound w Barcelonie i Madrycie dostępny jest pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=N7OJ9R8nBu0

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl, emocje i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Martorell, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie.  

W 2021 roku CUPRA utrzymała trend wzrostowy i napędzana sukcesem Formentora potroiła swoją sprzedaż, uzyskując poziom niemal 80 000 egzemplarzy. 

Udowadniając, że elektryfikacja i sportowy charakter doskonale do siebie pasują, w 2021 roku CUPRA zaprezentowała pierwszy w 100% elektryczny samochód marki – CUPRA Born. W 2022 roku firma poszerzyła gamę tego modelu o pojazdy z różnymi pojemnościami akumulatorów, a także o mocniejszą wersję e-Boost. Marka wprowadziła również ekskluzywną, limitowaną edycję modelu CUPRA Formentor VZ5. 

W 2024 roku premierę będzie miał drugi całkowicie elektryczny model marki – CUPRA Tavascan oraz pierwszy zelektryfikowany sportowy SUV, czyli CUPRA Terramar. Rok później na motoryzacyjnym rynku pojawi się najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki, inspirowana koncepcją CUPRA UrbanRebel.

CUPRA jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona oraz sponsorem zawodów World Padel Tour i eSports Club Finetwork KOI. Wspiera takie projekty jak festiwal Primavera Sound oraz produkcja łodzi motorowych we współpracy z De Antonio Yachts.

Ambasadorzy marki stanowią część międzynarodowego zespołu CUPRA Tribe i chcą być siłą napędową zmian. Wśród nich są: miejski artysta działający pod pseudonimem TV Boy, złoci medaliści olimpijscy Adam Peaty, Melvin Richardson i Saúl Craviotto, niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz zdobywczyni Złotej Piłki i najlepsza piłkarka FIFA, Alexia Putellas. Od 2022 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest Szymon Godziek, zawodnik specjalizujący się w ekstremalnym freestyle’u MTB i freeride.

Warto wiedzieć

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było niecałe 33 mln pojazdów samochodowych i ciągników, a także prawie 1,7 mln motocykli. To przyrost o niecały milion w przypadku pojazdów samochodowych i ciągników oraz o ponad 80 tys. motocykli w porównaniu z 2019 r.

Analiza rynku motoryzacyjnego, wykazała, że liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wzrosła z 24,4 mln w 2019 r. do ponad 25,1 mln w 2020 r.

Poza bezpośrednimi skutkami wojny, w 2022 roku rynek motoryzacyjny w Polsce może być pod wpływem wielu czynników, między innymi rosnącej inflacji, problemów podażowych czy zmian podatkowych. Ponadto branże czekają znaczne podwyżki cen samochodów i stabilizacja sprzedaży, pojawienie się nowych produktów na rynku finansowania pojazdów i spadek udziału klasycznego leasingu, a także wzrost rynku elektryków.

Wciąż utrzymują się także problemy w dostawie mikroprocesorów, dostępności magnezu, czy też zaburzeń w łańcuchu dostaw, które w ubiegłych latach przyczyniły się do utrudnień w dostępności aut.

Podwyżki cen spowodowane są przede wszystkim ograniczeniami w produkcji samochodów na całym świecie – efekt będzie jeszcze większy po zamknięciu fabryk zlokalizowanych na terenie Rosji. W Europie dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost cen są zaostrzające się normy emisyjne nałożone przez UE, jak również wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów w automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Nad Wisłą znajdują się liczne zakłady produkcyjne takich marek jak Inter Cars, Toyota Motor Poland czy Mercedes-Benz. Volkswagen Poznań wyprodukował od stycznia 2022 roku już 40 881 samochodów. W 2016 roku Mercedes-Benz zdecydował się wybrać Jawor w województwie dolnośląskim na lokalizację zakładu produkcyjnego o wartości 500 milionów euro. Na Dolnym Śląsku, w Kobierzycach, znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, które są niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych. Rozwijane są tam samoobsługowe linie produkcyjne wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ponadto, szwedzki producent baterii do e-pojazdów, Northvolt, poinformował w lutym 2021 o budowie fabryki w Gdańsku. Koniec pierwszego etapu inwestycji o łącznej wartości 200 milionów dolarów zaplanowano na przełom 2022 i 2023 roku. 

Inwestorzy z branży motoryzacyjnej w Polsce mogą korzystać z preferencyjnych przepisów podatkowych i dotacji, które są różnymi formami pomocy publicznej. Wśród środków wspierających znajdują się zwolnienia z podatku dochodowego dla inwestycji oraz podatku od nieruchomości w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także pomoc oferowana w ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które mają wspierać prace badawczo-rozwojowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *