- W 2025 roku CUPRA planuje wprowadzić na rynek przełomowy model Raval, będący uosobieniem miejskiego i futurystycznego samochodu elektrycznego.
- CUPRA Raval wyposażony jest w napęd na przednie koła, a jego konstrukcja opiera się na małej platformie MEB Grupy Volkswagen.
- Mierzący zaledwie 4,03 m długości Raval zbudowany jest przy wykorzystaniu materiałów naturalnych oraz zaawansowanych polimerów, które pochodzą z recyklingu.
Model CUPRA Raval zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku, a już dziś budzi ogromne emocje. Ten miejski samochód stanowi idealny dowód potwierdzający tezę, że samochody elektryczne mogą być ekscytujące i niebanalne, a nowoczesny design może iść w parze z troską o środowisko naturalne. Eksperci barcelońskiej marki wskazują cechy Ravala, które potwierdzają, że jest to pojazd, który przypadnie do gustu szczególnie osobom z pokolenia Z.
Przyszłość motoryzacji w buntowniczym wydaniu
Planowany na 2025 roku CUPRA Raval to samochód, który został stworzony dla prawdziwych buntowników elektrycznego świata, daleko wykraczając poza granice wyobraźni. Tym, co wyróżnia ten model, jest napęd na przednie koła i konstrukcja na bazie małej platformy MEB Grupy Volkswagen. Co więcej, mierzący 4,03 m długości Raval jest niezwykle lekki, co w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 226 KM sprawia, że pakiet akumulatorów jest w stanie rozpędzić samochód do 100km/h w ciągu zaledwie 6,9 sekundy. Zasięg tego samochodu elektrycznego w wersji Range szacowany jest na 440 km. Co więcej, nazwa tego modelu, jak w przypadku innych samochodów marki CUPRA, nie jest przypadkowa.
– El Raval to dzielnica Barcelony, która w ostatnich latach zyskała miano centrum kultury, sztuki i turystyki. To najbardziej tętniąca życiem część miasta i kolebka młodych artystów, a elektryczny model Raval będzie reprezentował jej ducha. Będzie to nie tylko kolejny samochód, a zupełnie nowa odsłona segmentu małych elektryków oraz zaproszenie dla przyszłego pokolenia kierowców, które oczekuje czegoś innego, bardziej nietuzinkowego. Miejski, buntowniczy i w 100% elektryczny pojazd, mający swój własny charakter, to coś bardziej emocjonalnego niż zwykłe auto – podkreśla Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA.
Z myślą o środowisku naturalnym
CUPRA Raval nie boi się iść pod prąd i wytyczać nowych trendów w dziedzinie motoryzacji. Ten miejski samochód elektryczny nie tylko z powodzeniem wjedzie do stref zeroemisyjnych, ale też przyczyni się już na etapie produkcji do ochrony środowiska naturalnego. Do stworzenia modelu Raval wykorzystywane są zaawansowane polimery pochodzące z recyklingu oraz materiały pozyskane w sposób zrównoważony. Co więcej, część elementów i tkanin produkowana jest w oparciu o wzornictwo parametryczne i technologię 3D. Rozwiązanie to pozwala nie tylko zmniejszyć koszty produkcji, ale też poprawić osiągi, co z pewnością przypadnie do gustu przyszłym użytkownikom tego modelu.